Mam przyjaciela…kosmonautę!

Jurek ma bardzo ciekawy zawód- jest kosmonautą. Właśnie przygotowuje się w ośrodku szkoleniowym do swojego pierwszego lotu w kosmos. Wszystkim zainteresowanym dzieciom opowiada, co musi umieć kosmonauta i jak wygląda życie oraz praca na orbicie.

W tym tygodniu z pewna propozycją przychodzi do nas Mądra Mysz przynosząc nam całą serię zaskakujących książek. Które z dzieci nie chciałoby pochwalić się już w przedszkolu „Mam przyjaciela kosmonautę”, zdecydowanie rozumiemy, że ten zawód jest niemalże magiczny dla niektórych. Chociaż początkowo może się wydawać, że książka przeznaczona już dla dzieci od lat 3, będzie bardzo prostą formą a treści jakie tam znajdziemy sprowadzą temat do 2-3 nowych słów. Zaskoczę Was i tym razem, ponieważ propozycja ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ania i Paweł to dwójka Małych Ciekawskich, którzy konsekwentnie i bardzo dociekliwie podchodzą do tematu, dlatego też autor już od pierwszej strony informuje nas o Instytucie Lotnictwa i Kosmonautyki, bez wahania ukazuje sputnik i świetnie wyjaśnia czym jest teleskop Hubble’a. Treści zostały stworzone we współpracy z Instytutem Lotniczym Uniwersytetu Technicznego w Berlinie.

Ilustracje wykonane zostały z należytą precyzją i zachowaniem wszelkich szczegółów, dlatego chociażby oglądając rakietę w przekroju, kochany rodzicu gwarantuje, że razem ze swoim dzieckiem będziesz badać obrazek krok po kroku z ogromną uwagą. Wszystkie terminy użyte w tekście są odpowiednio wyjaśnione i choć mamy do czynienia ze słownictwem zdecydowanie specjalistycznym, żadne słowa nie będą stanowiły problemu dla Małych Ciekawskich.

Od samego początku najmłodsi interesują się zagadnieniami technicznymi już najprostszych sprzętów domowych. Ich ciekawość zachęca je do badania w jaki sposób coś działa, do czego służy ta cześć i co się stanie jak przycisnę ten właśnie guzik. Książka ta pozwala zaspokoić ich ciekawość a nawet pobudza ją jeszcze bardziej, odkrywanie jest wpisane w naturę każdego dziecka a otwieranie przed nim świata, który jest zagadką dla niejednego dorosłego dodatkowo je zachwyca i napędza do dalszego badania otoczenia.

Poza ciekawą treścią i szczegółowymi obrazkami, znajdziemy także propozycje wspólnej zabawy. Wesoły kosmita zachęci nas do odszukiwania na wszystkich kartkach książki poszczególnych przedmiotów, co zdecydowania podnosi uwagę dzieci i trenuje ich spostrzegawczość.

Seria Mądra Mysz to wiele ciekawych historii obrazkowych w których Mały Ciekawski może poznać i zrozumieć pracę ratownika medycznego, kierowcy rajdowego czy budowniczego. Są przeznaczone głównie dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. Pamiętajmy jednak, że czytanie dzieciom powinno trwać jeszcze długo po tym , jak dziecko nauczy się czytać samodzielnie. Książka jest promowana pod patronatem akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

P.S Podniebne i kosmiczne przygody to dla Nas nie problem, jeśli Twoje dziecko marzy o urodzinach w przestrzeni kosmicznej koniecznie sprawdź naszą ofertę urodzinową.