Hej Przygodo! – czyli wycieczki z dziećmi

Kiedy małymi krokami zbliża się do nas weekend rozpoczynamy planowanie, gdzie by tu się wybrać na wycieczkę. Każdy rodzic, który chociaż raz wychylił nos z domu ze swoim dzieckiem dobrze wie, że taka wycieczka to czasem nie taka prosta sprawa. Jagodowy Miś ruszył więc w teren żeby odkryć w kilku częściach Polski, miejsca w które warto zajrzeć z dzieciakami. Gotowi na przygody? To ruszamy!

Za oknem chlupie i dmucha a my… zaglądamy do łódzkiego muzeum animacji Se-Ma-For, które od niedawna zajmuję nową siedzibę przy ul. Sienkiewicza 100. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, ale spokojnie jeśli tylko pojawi się kilka osób wycieczka rusza bez problemu.

To magiczne miejsce w którym dorośli przypomną sobie swoich ulubieńców z przed lat takich jak Miś Uszatek czy Kot Filemon. Najmłodsi przyjrzą się technikom animacji i na własne oczy zobaczą, że wprawienie w ruch choć jednej postaci nie było wcale takie proste. Łódzki SMF chętnie chwali się przed nami scenografiami swoich starszych oraz nowszych produkcji, także tych które całkiem niedawno zostały nagrodzone Oskarami.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=44&v=4atkyRp4duE

Nic tak nie przyciąga uwagi dzieci jak interaktywne stanowiska, które wzbogacają zdecydowanie muzeum, a także rewelacyjnie radzą sobie z momentami znużenia u najmłodszych. Hitem wystawy bez wątpienia stał się multimedialny pulpit, przy którym najmłodsi mają szansę stworzyć swoją własną animację.

W muzeum można skorzystać także z pakietu warsztatów filmowych lub edukacyjnych i plastycznych, na które jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Mogą z nich skorzystać zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane.

Zwiedzanie nie przekracza możliwości dzieciaków, trwa niecałą godzinę, a na koniec otrzymujemy czas do indywidualnego wykorzystania na terenie wystawy, co umożliwia powrót do elementów, które szczególnie zainteresowały najmłodszych. W skład pakietu zwiedzania wchodzi także, krótki seans filmowy w kameralnej sali kinowej.

Ceny biletów są dość przystępne, dla osoby dorosłej to 20 zł, a bilet ulgowy kosztuje 15 zł. Muzeum proponuje jednak różne pakiety rodzinne z których warto skorzystać. Po szczegóły odsyłam was na stronę muzeum Se- Ma- For i zapraszam do zwiedzania świata polskiej animacji na światowym poziomie.
http://se-ma-for.com/

Jeśli chcecie żeby przyjęcie urodzinowe waszych pociech zamieniło się w krainę bajek lub zostało zainspirowane przygodami Uszatka, czy Piki Poka serdecznie zapraszamy do współpracy!

Sprawdź naszą ofertę na animacje urodzinowe

 P.S. Wykorzystane zdjęcia pochodzą ze strony Muzeum Animacji SeMaFor