7 kroków do udanego przyjęcia urodzinowego

Dzień urodzin twojej pociechy zbliża się wielkimi krokami i wzbudza coraz większe emocje? Pozwól, że wspomożemy Cię kilkoma wskazówkami dzięki, którym pozbędziesz się niepotrzebnego stresu i w pełni będziesz celebrować ten dzień ze swoim dzieckiem.

Krok 1 – lista gości
Dzieci spotykają się obecnie w różnych przestrzeniach, podwórko, szkoła, przedszkole, zajęcia dodatkowe. Czasem łatwo zapomnieć, że Kasia to koleżanka z baletu a Filip jest kolegą z zajęć sportowych.

Niezbędna w takiej sytuacji stanie się lista gości, dzięki której szybko zorientujesz się gdzie możesz spotkać rodzica danego dziecka (aby wymienić się telefonami, mailami oraz dogadać szczegóły) oraz z jaką liczbą gości będziesz się mierzyć.
Warto pamiętać, aby przypomnieć rodzicom o potwierdzeniu przybycia dzieci najlepiej na tydzień przed wydarzeniem.

Krok 2- temat przewodni
Urodziny to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, jeśli zdecydowaliście się na animację warto dobrze przemyśleć temat przewodni przyjęcia. Najczęściej najmłodsi są fanami konkretnej bajki lub postaci z filmu animowanego, innym razem interesują się dinozaurami lub zwierzętami.
Może także zdarzyć się sytuacja, w której trudno będzie nam wybrać jeden konkretny temat. Ważne, aby porozmawiać z dzieckiem o tym co lubi robić i jakich elementów oczekuje na swoim przyjęciu.
„Moje dziecko jest wyjątkowo energiczne. Lubi taniec i zabawę z piłką (…)” – dla nas to także pomysł na temat przewodni

Krok 3- pakiet informacji
Pamiętajmy, że nawet profesjonalny animator potrzebuje kilku informacji, aby jak najlepiej przygotować się do przyjęcia urodzinowego. Oczywiście nie wymagamy szczegółowych wiadomości o każdym uczestniku zabawy, poinformuj nas o przewidywalnej liczbie dzieci i przedziale wiekowym, czy grupa zna się już np. ze szkoły czy wymaga małej integracji na początku. Opowiedz nam koniecznie o swoim dziecku, które tego dnia gra główną rolę.
Każda dodatkowa informacja pomaga nam zaprojektować animacje, które jak najlepiej będą pasować do charakteru grupy.

Krok 4- przestrzeń
Bardzo ważną kwestią jest miejsce odbywania się urodzin oraz przestrzeń jaką w tym miejscu dzieci mają do dyspozycji. Warto, jest dostosować ją do liczby dzieci oraz na ile to możliwe tak ją zorganizować, aby nic nie przeszkadzało w swobodnej zabawie. Zawieszenie chorągiewek, girland czy baloników to wspaniały pomysł na wydzielenie takiej przestrzeni. Dzieci z łatwością zapamiętają, że w taki sposób została oznaczona „strefa zabawy”. Unikniemy wtedy gonitwy po pokojach czy po zakamarkach ogrodu.
Z chęcią pomożemy Ci w tej kwestii, zaaranżujemy przestrzeń odpowiednio do charakteru przyjęcia.

Krok 5- Odpowiednie atrakcje
Jesteś rodzicem, czyli nikt tak dobrze jak ty nie zna twojego dziecka- jesteś dla nas specjalistą w tej kwestii. Chętnie zaproponujemy szeroki wachlarz atrakcji, ale na twoim zdaniu zależy nam najbardziej. Zastanów się co będzie interesujące dla twojej pociechy oraz spodoba się gościom. Warto także zwrócić uwagę na wiek dzieci, tak aby atrakcje nie okazały się dla nich zbyt infantylne lub odwrotnie.
Możesz w pełni liczyć na nasze wsparcie, jeśli nie proponujemy danego elementu z naszej oferty, oznacza to, najczęściej, że jest nieodpowiedni dla dzieci w takim przedziale wiekowym. Odpowiemy na każde pytanie także w zakresie doboru atrakcji.

Krok 6- Niespodzianka
Jeśli nasze animacje mają być niespodzianką dla dzieci koniecznie nas o tym poinformuj, czasami warto zachęcić dzieci do zabawy opowiadając o przewidzianych atrakcjach, zwłaszcza te nieśmiałe. Jeśli planujesz jednak, że część z nich ma zaskoczyć najmłodszych poinformuj nas o tym koniecznie.

Krok 7- Uśmiech
Dostarczymy dzieciom wiele przygód oraz atrakcji, zależy nam jednak także na twoim uśmiechu. Chętnie pomożemy Ci w każdej kwestii dotyczącej przyjęcia urodzinowego twojego dziecka. Zapewniamy niezapomniane animacje a wszystko organizujemy ze szwajcarską precyzją! Każde przyjęcie jest dla nas wyjątkowe, a profesjonalni animatorzy dbają o dobrą zabawę a także bezpieczeństwo najmłodszych.